Від завтра жінки-медики повинні стати на військовий облік. Як це зробити та чи можна буде виїжджати за кордон

1993 0
З 1 жовтня на військовий облік зобов'язані стати жінки-медики, віком від 18 до 60 років.
Фото: Верховна Рада

Фото: Верховна Рада

З 1 жовтня жінки з медичною освітою стають військовозобов'язаними і повинні будуть стати на військовий облік. Потрібно з’явитись до територіального центру комплектації та пройти необхідні процедури. У МОЗ кажуть, що перебувати на військовому обліку мають всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями:

  • лікар,

  • стоматолог,

  • акушерка,

  • сестра медична,

  • фармацевт,

  • провізор,

  • наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоров'я тощо.

Ця норма діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку. Від січня 2023 року жінки, які навчаються на медичній або фармацевтичній спеціальності, ставляться на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Читайте також: Хто і за яких умов може звільнитися з військової служби восени

Які зміни у військовому обліку жінок відбудуться з 1 жовтня?

У МОЗ зазначили, що понад 30 років постановка на військовий облік жінок-медиків та жінок-фармацевтів працювала не досконало. Внаслідок цього частина медиків в ньому не враховані.

Тому з 1 жовтня 2023 року на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували. Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі.

Як стати на військовий облік жінкам?

Щоб стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть 3 роки - до 31 грудня 2026 р. Тобто кожна жінка вищезгаданої спеціальності, яка досі не перебуває на військовому обліку, має стати на нього протягом найближчих 3 років.

Читайте також: Не підлягають мобілізації. Хто з чоловіків має право на відстрочку восени 

Що зміниться у працевлаштуванні жінок?

До 31 грудня 2026 року жінки-медики та жінки-фармацевти зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка. Однак під час прийняття на роботу жінок мають попереджати, що підприємство буде зобов?язане повідомити про неї Територіальний центр комплектування. Далі жінка має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік.

Які зміни щодо виїзду жінок за кордон з 1 жовтня?

Жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, можуть безперешкодно виїжджати за кордон. При цьому з 1 жовтня. жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок – не буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні. Наразі обмеження діють лише для деяких категорій держслужбовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.

Нагадаємо, у Верховній Раді запевнили, що мобілізація для жінок мирних професій залишається добровільною, а розширювати перелік спеціальностей для обов’язкової постановки на військовий облік наразі не планують. Детальніше про військовий облік жінок з 1 жовтня, читайте у нашому матеріалі.

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!