Активісти просять львівські супермаркети не пропонувати пакети на касі

5735 0
Для львів’ян вже звичною стала фраза «пакетик потрібен?», яку вони чують біля каси у більшості львівських супермаркетів Львова. Втім, еко-активісти наголошують, що таке запитання підсвідомо провокує придбати поліетиленовий пакет. Під час зустрічі «Розробка загальноміської компанії зі зменшення генерування сміття у Львові», організованій платформою «Твоє місто Львів», активні львів’яни пропонували альтернативні варіанти запитання біля каси.
фото: pearlsofprofundity.wordpress.com

фото: pearlsofprofundity.wordpress.com

«Часто поліетиленовий пакет нам не потрібен, проте неправильне формулювання запитання касирами супермаркетів підштовхує придбати зручний, але неекологічний пакет», – зазначає еко-активіст Олег Котис. Він наголошує, що потрібно переформулювати питання «пакетик потрібен?» на «вам справді потрібне пакетик?», або ж «можливо ви маєте власну торбинку?». Це спонукало б покупця ще раз подумати, що існує альтернатива використанню поліетиленових пакетів і стало елементом розвитку культури правильного споживання.

Читайте також: Чим можна замінити одноразові пакети: 4 альтернативи

Окрім цього еко-активісти просять касирів не пакувати повторно окремі продукти, які вони вже зважили на вагах і наклеяли цінники. Мова йде, до прикладу, про один лимон, апельсин, тобто продукти, які не потребують окремого поліетиленового пакету.

Читайте також: Ініціативи Львова: замість поліетиленових пакетів – багаторазові тари та еко-сумки

 Представники супермаркетів зазначають, що не здогадувалися, що така послуга дратує відвідувачів, які намагаються зменшити споживання неекологічних пакетів і, навпаки, самі давали такі настанови касирам. Обіцяють взяти зауваження еко-активістів до уваги і дати відповідні інструкції працівникам супермаркетів. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!