Медичні довідки для дошкільнят та учнів. МОЗ затвердило єдину форму

898 0
Сімейний лікар може направити дитину до лікаря-спеціаліста лише у разі виявлення порушень розвитку чи хвороб.
фото умовне

фото умовне

Міністерство охорони здоров'я затвердило єдину форму медичної довідки для зарахування дитини до закладів освіти всіх рівнів. Про це повідомила пресслужба міністерства. 

«Міністерство охорони здоров’я виступає чітко проти черг влітку заради папірця для садочка чи школи, проти оглядів поспіхом через чергу, проти масових направлень на флюорографію для дітей 14-17 років. Ми скасували ці морально застарілі норми. Будуємо нову систему профілактики, орієнтовану на реальні потреби кожної дитини», — зазначає міністр Віктор Ляшко.

Наразі немає потреби проходити огляд у декількох лікарів, займати черги та отримувати довідки різної форми. Огляд проводить сімейний лікар. Для вступу дитини до будь-якого закладу освіти видається уніфікована довідка № 086/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)».

Читайте також: Скільки дітей вперше підуть до шкіл та дитсадків Львова з вересня

Обстеження дитини сімейним лікарем враховує всі базові вимоги для зарахування її до дитячого садочка та школи.

Огляд включає:

  • збір анамнезу,

  • фізикальне обстеження,

  • перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів,

  • вимір зросту та маси тіла,

  • дослідження зору,

  • дослідження слуху,

  • дослідження постави.

Лише у разі виявлення порушень розвитку чи хвороб сімейний лікар направляє дитину до лікаря-спеціаліста. Обов’язково перед садочком та школою дитину оглядає стоматолог.

Зокрема, дитина може пройти медичне обстеження в будь-який зручний час протягом року. Результати цього обстеження чинні рік з дати його проходження.

Медичні огляди для зарахування дитини до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти проводяться у випадку, якщо це вимагається закладом освіти чи встановлено умовами прийому на навчання до таких закладів.

Зазначимо, що для отримання довідки у дитини повинні бути обовʼязкові щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Нагадаємо, в Україні під час зими планують запровадити заходи щодо навчального процесу в школах та університетах. Зокрема, навчання у школах може починатися з 10 години ранку. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!