Найбагатші депутати Львівської міської ради

10959 0
Депутати, які входили до п'ятірки найбагатших, тримали більшу частину грошових активів у готівці в іноземній валюті.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

Цього року Tvoemisto.tv вирішило знову скласти рейтинг найбагатших депутатів Львівської міської ради за доходами та грошовими активами. До цього ми робили його аж у 2018 році, за попереднього скликання ради. Тепер приводом стало повернення обов'язкового декларування для державних службовців і депутатів – вони повинні були подати свої декларації до реєстру, який веде Національне агентство з питань запобігання корупції, за 2021 і 2022 роки до 31 січня цього року. 

Для рейтингу ми використали декларації за 2022 рік. Як і раніше, ми складали усі задекларовані доходи для кожного депутата чи депутатки, включно з доходами членів сімей декларантів. Йдеться про зарплати, пенсії, стипендії, доходи від підприємницької діяльності, дивіденди, гонорари, відсотки, доходи від продажу нерухомого та рухомого майна, цінних паперів та корпоративних прав. 

Аналогічно ми складали власні грошові активи депутатів та членів їхніх сімей. Йдеться про готівку, гроші на банківських рахунках, позики третім особам. Грошові активи в інших валютах ми конвертували у гривню за курсом НБУ станом на 31 грудня 2022 р. 

З 64 депутатів ЛМР свої декларації за 2022 рік не подавали військовослужбовець Руслан Кошулинський (Свобода), а також Ірина Воронецька (ЄС) та Тарас Репицький (Голос). Воронецька та Репицький стали депутатами лише у 2023 році. Таким чином, в нашому рейтингу – 61 депутат.

З них 14 депутатів (із сім’ями) мали доходи за 2022 рік у понад 5 млн грн. Якщо йдеться про грошові активи, то 21 депутат (із сім’ями) мав грошові активи у понад 5 млн грн на кінець 2022 року. 

З нульовими доходами цього разу депутатів не було, але четверо депутатів вказали, що не мали грошових активів станом на кінець 2022 року. Серед них Олексій Різник (ЄС), Вікторія Христенко (Голос), Іван Рудницький (ЄС) та Юлія Хомчин (Самопоміч). Додамо, що за 2022 рік обов'язковим є декларування грошових активів, що перевищуть поріг у 124 050 грн. Нижче цього порогу задекларували свої грошові активи депутати Андрій Шевців, Богданна Зубрицька та Оксана Динік, усі з фракції «Самопомочі».

 

 

 

 

 

П’ятеро найбагатших депутатів за доходами - Олексій Різник (ЄС), Орест Печенко (Варта), Володимир Гаразд (Голос), Петро Адамик (ЄС) та Роман Федишин (Самопоміч).

Адвокат та підприємець Олексій Різник задекларував майже 74 млн грн доходів за 2022 рік. З них найбільше, понад 58 млн грн - це дохід від підприємницької діяльності. 9,5 млн грн депутат отримав від продажу корпоративних прав інвестиційному фонду «Вест капітал». Дружина депутата – Аліна Лоневська – отримала дохід від підприємницької діяльності на суму майже 5,3 млн грн. Решта припадає на зарплату Олексія Різника у ТОВ «Торговий дім «Марвел», ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика», ТОВ «Марвел інтернешнл тобакко груп», ТОВ «Маріївка грін енерджі» і ТОВ «Ферментаційний завод «Тобако»

Додамо, що у 2022 році співзасновником «Винниківської тютюнової фабрики» та «Марвел інтернешнл тобакко груп» був відомий львівський підприємець Григорій Козловський, а засновником  «Маріївка грін енерджі» (як і тепер) – його син Святослав Козловський. Засновниками «Ферментаційного заводу «Тобако» у 2022 році по черзі були нинішній керівник «Винниківської тютюнової фабрики» Ростислав Павлів та нинішній її співзасновник  Руслан Бицький. Натомість, «Торговий дім «Марвел» – це власна компанія Олексія Різника. 

З декларації підприємця Ореста Печенка випливає, що у 2022 році він з дружиною отримав доходи на суму понад 21 млн грн. З них найбільше - 13,2 млн грн - це дохід від двох попередніх договорів купівлі-продажу квартир, які його дружина, Наталія Печенко, уклала з львівським підприємцем Василем Рисіним. Сам Печенко отримав 2,7 млн грн доходу від підприємницької діяльності, його дружина – 2,2 млн грн. Депутату повернув позику у майже 1,9 млн грн львів’янин Олег Семен. Решта – дохід від продажу нерухомого майна, повернення ще однієї позики і зарплата у кількох (але не всіх) компаніях Печенка (ТОВ «Професійна ліга», ТОВ «В Руслані», ТОВ «Лінден», ТОВ «І3 Інжиніринг»).

Володимир Гаразд - топ-менеджер з групи компаній «OKKO Group» Віталія Антонова, керівник ТОВ «Житлово-будівельна компанія «Ваш дім». Депутат задекларував разом з дружиною понад 16,8 млн грн доходів у 2022 р. З них більша частина припадає на дохід від підприємницької діяльності його дружини, Мар’яни Гаразд – майже 10,2 млн грн. Ще 5,2 млн грн депутат заробив на продажу нерухомого майна, ймовірно, земельних ділянок, ТОВ “Славскі», компанії Віталія Антонова та Василя Даниляка, у якій він тоді працював. Гаразд отримував також зарплату у компаніях OKKO Group і компаніях Антонова і Даниляка – ТОВ «ЖБК «Ваш дім», ТОВ «Славскі», ТОВ «Технопарк ЛЗТА», ТОВ «Рожанка ріал естейт», ТОВ «Рожанка парк».

Підприємець Петро Адамик разом з родиною за 2022 рік задекларував понад 13,3 млн грн доходів. Найбільші джерела доходів - це доходи від підприємницької діяльності сина, Дмитра Адамика (понад 5,4 млн грн), самого Петра Адамика (майже 5,4 млн грн) і його дружини Яни Адамик (понад 2,1 млн грн). Напряму від своїх компаній депутат та члени його родини доходу не отримували.

У декларації підприємця Романа Федишина за 2022 рік ми знайшли його власних доходів та членів його родини на майже 11,9 млн грн. З них найбільше припадає на дивіденди від ПП «Холдінвестгруп», виплачені йому, дружині та батьку. Разом це 10,5 млн грн. Крім того, Роман Федишин отримав майже 774 тис. грн зарплати у ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар», а його дружина Наталія Федишин - 486 тис. грн. Додамо, що  ПП «Холдінвестгруп» є співзасновником ТОВ «Регіональний аграрно-маркетинговий центр «Шувар», яке, у свою чергу, є співзасновником ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар». В останньому, за даними YouControl, Роман Федишин є зараз одним з двох кінцевих бенефіціарів, з опосередкованою часткою у статутному капіталі у 22,97%.

Читайте також: Топ-10 найбагатших та найбідніших депутатів Львівської міськради. Інфографіка

П’ятеро найбагатших депутатів у 2017 році за грошовими активами - Орест Печенко (Варта), Роман Федишин (Самопоміч), Андрій Тягнибок (Свобода), Андріян Гутник (Свобода) та Андрій Дячишин (Голос).

Орест Печенко задекларував грошових активів, власних і дружини, на 30,2 млн грн. З них майже 20,4 млн грн – це готівка в іноземних валютах, включно з готівкою в банківських скриньках. 48900 доларів (1,78 млн грн) Оресту Печенку винен Валерій Ващук, і ще 291 тис. грн йому було винне ТОВ «Професійна ліга». Решту грошей депутат та його дружина тримали у кількох українських, кількох польських та одному австрійському банку.

Як і Орест Печенко, Роман Федишин разом з родиною більшість своїх грошових активів тримали у готівці в іноземній валюті. Йдеться про 17 млн грн з 21,3 млн грн. Ще 2,5 млн грн на кінець 2022 р. Роман Федишин тримав просто у готівці. Решта була на рахунках у трьох українських банках.

Підприємець і військовослужбовець Андрій Тягнибок, брат Олега Тягнибока, задекларував станом на кінець 2022 року майже 21,2 млн грн грошових активів - власних та дружини. З них майже 18 млн грн подружжя тримало готівкою в іноземній валюті, ще 350 тис. грн просто готівкою, а решту – у гривні в двох українських банках.

Підприємець Андріян Гутник разом з дружиною Оленою задекларували на кінець 2022 року грошових активів на 18,6 млн грн. З них 14 млн грн – це позики третім особам. Андріяну Гутнику був винен 4 млн грн Андрій Матвійків, ще 1 млн грн йому був винен Олександр Марко. Натомість, Олені Гутник той самий Олександр Марко був винен 9 млн грн. Ще майже 3,9 млн грн подружжя тримало готівкою у євро, решту - у двох українських банках і одному іноземному банку.

Підприємець Андрій Дячишин та його дружина Оксана задекларували станом на кінець 2022 р. грошових активів на 14,8 млн грн. З них майже 14,4 млн грн подружжя тримали готівкою в іноземній валюті. Незначну порівняно суму (44 тис. грн) Дячишини тримали готівкою у гривні, а решту – на рахунках в іноземних валютах та гривні у Приватбанку та близько 37,5 тис. грн (в еквіваленті) на рахунках у польському PKO BP. 

Жінки депутатів купували дорожчі автівки


У 2022 році лише 17 з 61 депутатів ЛМР (та членів їхніх сімей), які подали декларації, купували автівки або нерухомість. 

Депутат Назарій Бербека (ЄС) у січні 2022 року придбав нежитлове приміщення площею 353 кв.м. у Львові, яке вартувало понад 3 млн грн. У жовтні він став співвласником ще одного нежитлового приміщення у Львові. Натомість, його дружина у липні стала власницею невеликого нежитлового приміщення та паркомісця у Львові. 

Депутат Андріян Гутник (Свобода) у січні став власником ділянки у Підберізцях біля Львова. Депутат Юрій Мартинюк (Варта) у лютому набув прав власності на гараж та у вересні на невелике житлове приміщення у Львові. У лютому ж дружина Олекси Возняка (Голос) стала власницею гаража у Львові. Дружина Віктора Доскіча (ЄС) того ж лютого стала власницею земельної ділянки у Зубрі. 

Депутат Андрій Стець (Самопоміч) у лютому купив десятирічний Volkswagen Passat. Натомість, дружина депутата Дмитра Колесника (Самопоміч) у квітні придбала Nissan Rogue 2021 року випуску. 

У червні 2022 року депутат Олексій Різник (ЄС) став власником невеликої квартири у Львові, а у травні – семирічного вантажного фургону Peugeot Expert.

Дружина депутата Володимира Марусяка (ЄС) у липні 2022 р. стала власницею двох нежитлових приміщень – у Пасіках-Зубрицьких та у Львові – які разом вартували 2 млн 409 тис. грн. 

Депутатка Наталія Шелестак (Варта) у серпні придбала у Холодновідці ділянку та житловий будинок, які сумарно вартували понад 1 млн 124 тис. грн. До цього, у червні, вона продала іншу свою нерухомість.

Читайте також: Що задекларували заступники голови ЛОВА Максима Козицького

Чоловік депутатки Олени Пелех (ЄС) у серпні став власником паркомісця у Львові. 

У серпні 2022 р. дружина депутата Володимира Гаразда (Голос) Мар’яна Гаразд – купила новий Lexus NX200, який обійшовся їй у 1 млн 722 тис. Грн. У вересні вона ж стала власницею ділянки у Верхній Рожанці, де вже мав шість ділянок її чоловік. 

У вересні-жовтні 2022 р. депутатка Неля Васюта (Варта) стала власницею чотирьох ділянок у Вовкові Солонківської громади, у вересні ж її чоловік придбав 19-річний Citroen Jumpy. Того ж місяця дружина депутата Валерія Веремчука (Варта)  Галина Веремчук – стала власницею квартири у Львові, а у жовтні купила Audi Q5 2019 року за майже 758 тис. грн.

Дружина депутата Михайла Дідуха (ЄС) у вересні придбала шестирічну Skoda Rapid. Натомість, дружина депутата Сергія Іваха (ЄС) – Ілона Бардіна – у листопаді 2022 року придбала трирічний на той момент Porsche Cayenne за мільйон гривень. 

Своєю чергою, дружина депутата Петра Адамика (ЄС)  Яна Адамик – у листопаді-грудні 2022 р. стала власницею семи нежитлових приміщень у Львові, які сумарно вартували 4 млн 2 тис. грн. 

Нагадаємо, що також Tvoemisto.tv розглядало декларації міського голови Львова Андрія Садового та керівника Львівської ОВА Максима Козицького

Володимир Федорович


___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!