Найпопулярніші локації Львівщини. Що там можна побачити, які ціни та як добратися зі Львова

3934 0
Tvoemisto.tv розповідає про найбільш відвідувані локації Львівської області.
Духовно-історичний комплекс Страдецької гори/ фото з сайту Яворівського національного природного парку

Духовно-історичний комплекс Страдецької гори/ фото з сайту Яворівського національного природного парку

На Львівщині найпопулярнішим місцем серед туристів за квітень є заповідник «Тустань». А також люди часто відвідували Національний природний парк «Сколівські Бескиди», музей «Дрогобиччина», ведмежий притулок «Домажир»Дрогобицьку ратушу, Яворівський національний природний парк, аптеку–музей Йогана Зега та «Гніздо Яструба»Tvoemisto.tv розповідає, що це за локації, що там можна побачити, які ціни та як добратися зі Львова. 

Заповідник «Тустань»

Фото: Вікіпедія

Що там можна побачити:

 • центральну частина оборонного комплексу давньоукраїнської фортеці Тустань: комплекс скель Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб та скелі, що територіально прилягають до хребта Воронового;

 • прилеглу до вказаних скель територію з культурними шарами від найдавніших часів до періоду середньовіччя;

 • систему оборони (багаторядні рови та вали) наскельного комплексу Тустань;

 • гідроспоруду (дамбу) в урочищі Стави;

 • землі, на яких розташовані пам’ятки природи.

Яка ціна:

Дорослий квиток — 120 грн, пільговий квиток (для дітей, студентів та пенсіонерів за наявності документів)  — 60 грн.

Графік роботи:

Заповідник працює щодня в літній період : будні з 10:00 до 18:00, вихідні з 10:00 до 18:00.

Зимовий період: будні з 09:30 до 17:00, вихідні з 09:30 до 17:00.

Як добратися:

Заповідник розташований у селі Урич, Стрийського району, за 118 км від Львова.

Нещодавно зі Львова до локації відновили прямий рейсовий автобус. Автобус курсуватиме в п'ятницю, суботу та неділю та виїжджатиме з площі Двірцевої у Львові о 9:00 та о 14:00. Вже у 10:50 і 15:50 він зупиниться у Трускавці, а у Східницю прибуде об 11:30 і 16:30. Повертатиметься автобус із Урича до Львова о 11:50 та о 16:50.

До заповідника також можна добратися автомобілем, дорога займе приблизно 2 години. 

Національний природний парк «Сколівські Бескиди»

Сколівські бескиди, водоспад Гуркало

Що там можна побачити:

Сколівські Бескиди – край гір, резерват самобутньої природи в околицях курортної місцевості Східниці, Славсько,  Тисовця з м’яким кліматом та найвищою горою в 1268 метрів.

Тут створено однойменний національний парк, де можна побачити вікові величні ліси, смарагдові полонини, панорамні краєвиди, 6 найкращих водоспадів Львівщини, високогірне озеро Журавлине.

Тут збереглися: геологічна пам’ятка природи, могутня Тустань місто-фортеця IX – XIII ст., могила київського князя  Святослава 1015 р.,  дерев’яний храм у м. Сколе 1597р.,  палац баронів Гредлів XIX ст.

Тут для мандрів прокладено 146 км туристичних шляхів, облагороджено 27 природних джерел мінеральної води.

Тут зростає 40 видів рослин та водиться 63 види тварин, що занесені до Червоної книги України.

Як добратися:

Добратися можна автобусом зі Львова до Сколе, або потягами Київ-Ужгород, Львів-Мукачево до станції Сколе.

Також можна доїхати автомобілем, дорога займе приблизно 1 годину 50 хв., бо національний парк розташований за 108 км від Львова. 

Дрогобич: музей «Дрогобиччина» та Дрогобицька ратуша

Що там можна побачити:

Музей «Дрогобиччина» — музейний комплекс, розташований у місті Дрогобич Львівської області. Музей складається з 7 відділів на 9 локаціях та бібліотеки діаспорної літератури і періодики ім. С. Кікти. У фондах зберігається понад 50 000 експонатів, які розповідають про природу, історію та культуру краю, а також презентують етнографічну спадщину та творчі досягнення видатних діячів Дрогобиччини. Музейні експонати відтворюють життя краю від епохи палеоліту до сьогодення.

Комплекс працює з 10 до 17 години з вівторка по неділю. Ціни на відвідування локацій можна переглянути на сайті

Дрогобицька міська ратуша — адміністративна будівля, у якій розташована Дрогобицька міська рада. На ратушу можна піднятися та подивитися на місто з висоти. Екскурсії здійснюють у визначені години групами. Ціни: дорослі - 40 грн, діти ( 6-18 р.) - 20 грн, діти до 6 р. - безкоштовно. Бажаючі можуть звертатись в Туристичний центр міста, що розташований у будівлі міськради.

Додамо, що в Дрогобичі також розташована найстаріша солеварня в Україні. Детальніше про неї можна прочитати за посиланням

Як добратися:

До Дрогобича зі Львова потрібно подолати приблизно 86 км.

Залізницею до містечка можна дістатися, наприклад, потягом №49 Київ — Трускавець. Приміські потяги, що їдуть до Трускавця, теж зупиняються в Дрогобичі.

Крім того, з автостанції, що на площі Двірцевій, 1, до Дрогобича можна доїхати автобусами. Вартість квитка — орієнтовно 120 грн. Детальнішу інформацію можна знайти тут.

Автомобілем до міста можна дістатися приблизно за 1 годину 40 хвилин.

Ведмежий притулок «Домажир»

Фото: Львівська ОВА

Що там можна побачити:

Домажир – це центр порятунку та реабілітації бурих ведмедів в Україні та великий освітньо-відпочинковий простір, де люди мають нагоду взяти участь у цікавих освітньо-розважальних заходах, поїсти в кафе та провести час з друзями і сім'єю.

Яка ціна:

Відвідання притулку можливе тільки у супроводі з екскурсоводом. Дорослі: 200 грн, діти (6-16 років) 120 грн, пільговий 120 грн. Сімейний (2 дорослих і до 3 дітей) 520 грн.

Графік роботи:

З середи по п’ятницю з 09:00 по 18:00. Субота з 10:00 по 19:00. Обов'язковий попередній запис за номером +380675093058.

Як добратися:

Притулок розташований в селі Жорниська, що за 20 км від Львова. Туди можна доїхати автомобілем приблизно за 35 хвилин. 

Яворівський національний природний парк і Розточчя

Що там можна побачити:

Яворівський національний природний парк – це мальовничий куточок природи неподалік Львова з унікальними природними комплексами, історичними та культурними осередками європейського й світового значення.

Парк є частиною міжнародного біосферного резервату «Розточчя», що простягається на території Польщі та України, під егідою ЮНЕСКО. Він є одним із чотирьох транскордонних біосферних резерватів в Україні, територія якого серед найвідвідуваніших.

Тут перетинаються природно-кліматичні ознаки трьох регіонів: Поділля, Полісся та Карпат. Через парк проходить Головний Європейський вододіл, на схилі якого починаються річки, що впадають або в Чорне, або в Балтійське море.

Парк характеризується неабияким різноманіттям екосистем, включаючи заболочені території, озера, річки та ліси. Останні складаються з рідкісних сосново-буково-дубових угруповань, які зустрічаються в Україні лише в регіоні Розточчя та Криму. Ці ліси служать домівкою для різноманітних тварин, зокрема сарни європейської, горностая та сови довгохвостої. На території площею 7 108 гектарів охороняється природа України.

Як добратися:

Парк розташований у Івано-Франковому, що за 25 км від Львова. Туди можна дістатись автобусом Львів – Шкло з автовокзалу на Двірцевій. Або будь-яким автобусом яворівського напрямку, який відправляється від Янівського цвинтаря. Час у дорозі – 30 хв.

Також можна доїхати автомобілем по трасі М10, Е40/ М10 або Е40.

Аптека – музей Йогана Зега

Що там можна побачити:

Аптека-музей Йогана Зега — розташований у Бориславі, в міському парку культури та відпочинку, обладнаний під аптеку винахідника нафтової промисловості Йогана Зега. Там є такі експозиції:

 • модель приладу для розділення нафти на фракції (модель дистилятора, який був встановлений в львівській аптеці «Під золотою зіркою» на вулиці Коперника,1),

 • штангласи з аптек Борислава початку ХХ століття,

 • аптечні препарати та масла,

 • колекція гасових ламп різних епох,

 • передруки світлин кінця ХІХ — початку ХХ ст,

 • експонати пов'язані з історією та життям Йогана Зега.

Графік роботи:

Музей працює з 10 до 17 години. Замовлення екскурсій за попереднім записом за номером +380668086899.

Як добратися:

Зі Львова до Борислава можна добратися автобусом з площі Двірцевої. Деталі тут. Відстань – 90 км. Дорога автомобілем займе приблизно 1 годину 40 хвилин. 

«Гніздо Яструба»

«Гніздо Яструба» – це патріотично-туристична локація, де проводять командоутворюючі квести. Місце розташоване у селі Яструбичі Радехівської ОТГ, де у 40-хх та 50-хх роках був активний повстанський рух, тоді тут облаштували низку криївок.

Головна ідея локації і зокрема квесту – зберегти гасло майдану «Герої не вмирають», показати чому і за що українці повстали.  Для дітей – це патріотичне виховання та інтелектуальний відпочинок. 

У «Гнізді Яструба» є велика альтанка, мангал, облаштоване місце під вогнище, гості можуть організувати собі пікнік. Також є декоративний ставок та бричка, на якій після квесту катають туристів.

Замовити квест можна за номером телефону 0979534502.

Як добратися:

Локація розташована у с.Яструбичі, що за 80-100 км від Львова, залежно, яку дорогу обрати. Для груп рекомендують замовляти організований трансфер. Найкоротша дорога займе приблизно 1 годину 30 хвилин. 

Нагадаємо, Свірзький замок на Львівщині 11 травня відкрив туристичний сезон. Детальніше про цю туристичну локацію, читайте за посиланням

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!