Подарунки від батька на 15 млн грн і 8,5 млн грн активів. Декларація керівника Львівської ОВА

19267 0
Керівник Львівської ОВА подав декларацію про доходи за 2023 рік.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

Керівник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький подав свою декларацію про доходи за 2023 рік. Tvoemisto.tv розглянуло, які доходи отримав син власника однієї з найприбутковіших газовидобувних компаній України.

Доходи, подарунки та грошові активи сім’ї керівника Львівської ОВА

Доходи сім’ї Козицьких, Максима та його дружини Оксани, за 2023 рік становлять 17 млн 113 тис. грн. Зарплата керівника ЛОВА сягнула 953 тис. Левова ж частка доходів – три подарунки від батька Зіновія Козицького, що сумарно оцінили у 15 млн 814 тис. гривень.

Один із цих подарунків, згідно з декларацією – це годинник Breguet Marine 5517 Titanium, який вартував 709 тис. грн. 19 лютого – день народження Максима Козицького. Подарунок з’явився у той же день Інший подарунок, який обійшовся вже у 4 млн 138 тис. грн – нежитлове приміщення на 49 м² у Львові. Згідно з державним реєстром речових прав на нерухоме майно, йдеться про приміщення у ЖК «Зелена тераса», що розташований на вул. Кубанській. У цьому ж комплексі є і інший подарунок від Зіновія Козицького, який також вручили 10 лютого – квартира площею у 176 м², яка на момент придбання вартувала 10 млн 916 тис. грн. Додамо, що це єдина нерухомість, що зареєстрована особисто на Максима Козицького. 

Доходи ж Оксани Козицької за 2023 рік сумарно становили 212 тис. грн. Їхнє походження – дохід від надання майна в оренду ТзОВ «Самбірська сонячна станція-2», а також заробітна плата за сумісництвом від ТзОВ «Самбірська сонячна станція» та «Бурова компанія «Горизонт». Усі вказані компанії належать сім'ї Козицьких. 

ЖК «Зелена тераса»

Сумарні грошові активи сім’ї Козицьких дорівнюють 8 млн 467 тис. гривень, з них – 48 тис. євро та 114 тис. доларів. 

Нерухомість та транспорт сім’ї Козицьких

Список нерухомості Козицьких складається з чотирьох квартир у Львові. Дві з них записали на дружину Оксану Козицьку у той же день, що і на керівника ЛОВА, інші дві – 10 лютого 2023 року. Проте ці квартири вже у інших місцях, а саме на вул. Грицька Чубая (107 м² обійшлись у 7 млн 7 тис. грн) та у ЖК «Личаківська перлина» (81 м² обійшовся у 2 млн 402 тис. грн). Окрім того, того ж дня на основі договору дарування дружина Максима Козицького стала власницею паркомісця у Львові. 

ЖК «Личаківська перлина»

Автівка у сім’ї одна – Audi Q5 2021 року, що у 2022 році вартувала Оксані Козицькій 2 млн 171 тис. грн.  За 2 дні до придбання, тобто 25 січня 2022 року, жінка взяла позику на таку ж суму у Зіновія Козицького. Попри це, серед договорів є один на певне рухоме майно, який уклали 19 січня того ж року. В декларації не вказано про що йдеться, а серед переліку сімейних автівок лише Audi, яку, можливо, придбали на основі позики від батька Максима Козицького.  

Також нагадаємо, що у декларації Максима Козицького за 2022 рік доходи становили 887 тис. грн, а грошові активи сягали 6,5 млн грн. Тоді керівник ЛОВА задекларував на себе ще одну квартиру у Львові, яку придбали у 2014 році, проте вже у 2023 році він її не декларував, хоча фактів про продаж немає ні у цій, ні у декларації за 2022. Ознайомитись із нею повністю можна за посиланням.

Зазначимо, Максим Козицький офіційно очолив Львівську обласну адміністрацію 6 лютого 2020 року.

Для довідки

У 2007-2009 роках Максим Козицький працював в Головному управлінні охорони здоров’я ЛОДА, займаючись організаційними справами. Після цього він остаточно залишив медицину та почав працювати у сімейному бізнесі, час від часу намагаючись спробувати свої сили у політиці.

За даними аналітичної системи Youcontrol, Максим Козицький працював директором ТОВ «Еко-Оптіма» з кінця 2008 р. до січня 2020 р. За кредитної підтримки ЄБРР «Еко-Оптіма» збудувало одну з перших вітрових електростанції на Львівщині біля Старого Самбора. Партнерами Максима Козицького по «Еко-Оптіма» є його брат Степан, батько Зіновій та Ярослав Шпак, що очолював до 2010 р. спостережну раду «Львівобленерго».

На місцевих виборах у жовтні 2010 р. Максим Козицький безуспішно балотувався до Львівської міської ради за списком «Фронту змін». Через п’ять років він балотувався вже до обласної ради від «Самопомочі» в окрузі на Старосамбірщині, втім не пройшов. зазначимо, що за 5 місяців до виборів Максима Козицький разом із однодумцями створили громадську організацію «Старосамбірщина 30002». ГО діє й досі. Через неї «Еко-Оптіма» та споріднені компанії Козицьких підтримують громадські мікропроекти у цьому районі. 

Окрім того й додамо, що сумарний виторг шести за 2022 рік компаній, кінцевим бенефіціаром яких є Зіновій Козицький, становить 7 млрд гривень. Ці ж компанії станом на 2023 рік входили до рейтингу найбільших на Львівщині.

Нагадаємо, що група компаній батька Максима Козицького увійшла у п'ятірку найбільших газовидобувних фірм України.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!