У будинку біля Стрийського парку у Львові відреставрували автентичні вікна

775 0
Додатково фахівці поставили віконний ущільнювач та нові металеві зливи.
Фото: Бюро спадщини

Фото: Бюро спадщини

У під’їзді будинку на вулиці Стрийській, 44А відреставрували вікна. Про це повідомили у ЛКП «Бюро спадщини». 

«Будинки цього житлового комплексу є характерними для популярного на початку 1930-х років стилю функціоналізм. Через свою значну вагу ці великі вікна погано функціонували, а через деформацію віконні стулки погано прилягали до віконних коробок. Вони також мали старе пошкоджене засклення та були покриті багатьма шарами фарби. Ми це все виправили», – розповів майстер-реставратор Юрій Буцик.

Додатково фахівці поставили віконний ущільнювач та нові металеві зливи.

Читайте також: «Не цінують того, що отримали у спадок»?

Загальна вартість реставраційних робіт становила 120 000. З цієї суми місто оплатило 72 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у міській програмі співфінансування.

Нагадаємо, що цьогоріч місто планує продовжити реалізацію програми відновлення автентичних брам та вікон в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

Наталія Вареник
Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!