Як допомогти ветеранам знайти роботу: що потрібно зробити державі та бізнесу

640 0
Сьогодні державі з ветеранами та бізнесом варто спільно вирішувати завдання щодо створення загальнодержавної програми, яка мусить мати якісні робочі місця.
Умовне фото

Умовне фото

Зарплата військовослужбовця, який безпосередньо бере участь у бойових діях, становить близько 100 тис. грн, що перевищує можливості більшості роботодавців. Тому державі важливо розробити систему стимулів для підтримки бізнесу у співпраці з ветеранами. Про це під час дискусії Tvoemisto.tv «Як бізнесу ефективніше інтегрувати ветеранів у роботу» повідомив директор Департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

«Середня заробітна плата у четвертому кварталі 2024 року у Львівській області становила 13 тис. 508 грн. Якщо ж ми відкриємо статистику податкової зараз, то побачимо, що середня зарплата коливатиметься в районі 15-17 тис. грн. Тепер уявіть розрив між заробітними платами військовослужбовця, який отримував 100 тис. грн, і тими, хто тепер отримуватиме 15-17 тис. грн, частина з яких може бути в конверті», – зазначив він.

 

Степан Куйбіда вважає, що сьогодні державі з ветеранами та бізнесом варто спільно вирішувати завдання щодо створення загальнодержавної програми, яка обов'язково мусить мати якісні робочі місця, підтримувати освітній процес, пропонувати стимули для підприємців тощо.

«Саме в комплексі це буде ефективним. Поки що, як видається, ми реагуємо на кожну проблему як на пожежу, а системних рішень бракує», – каже він 

За його словами, ще у 2013 році на Львівщині запустили службу супроводу інвестора, яка функціонувала як гугл-перекладач для інвесторів, допомагаючи їм із дозвільною системою:

«Потрібен подібний підхід і для ветеранів, щоб перекладати бюрократичну мову на зрозумілу, пояснюючи, які документи потрібні. Але важливо, щоб це робили не чиновники, а люди з ветеранського середовища, де рівень довіри та спосіб комунікації особливі»

Читайте також: Як бізнесу ефективніше інтегрувати ветеранів у роботу: у Львові відбудеться публічна дискусія

Керівниця Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Мар’яна Луцишин зауважила, що потрібні зміни для стимулювання роботодавців давати більші відпустки ветеранам, оплачувати оздоровчі процеси.

«Компанії воліють бути зосереджені на потребах ветеранів, готові навчати їх нових технологій, але важливою є комунікація з ними: людина, яка приходить на роботу, наприклад якщо мовиться про виробничі процеси, має бути відкритою до нових технологій. Її треба навчати, вкладати в неї кошти. Зазначу, що нині суттєво бракує швачок, електриків, зварювальників, монтажників та  інженерів. Ми активно пропагуємо ці професії, адже вони цінні», – каже вона.

З її слів, слюсарі та електрики можуть заробляти від 50 тисяч гривень щомісяця. Це офіційна зарплата, медичне страхування та інші соціальні пакети. Водії міжнародних перевезень можуть отримувати до 90 тисяч гривень щомісяця.

«Було б добре створити центр підтримки ветеранів у Львові чи області, де працювали б психологи й реабілітологи. Це допомогло б ветеранам адаптуватися, роботодавці співпрацювали б із центром, очікуючи працівників. Ресурси знайти можна, головне організація й ефективність», – підсумувала Мар’яна Луцишин.

Читайте також: У Львові ветерани можуть отримати до 400 тис. грн на створення бізнесу. Як взяти участь

Степан Куйбіда зазначив, що на Львівщині є понад 1,2 млн економічно активного населення. Близько 8% з них – це люди, які з 2014 року брали участь у воєнних діях. 

«Близько 65-67 тис. людей, які з 2014 і до сьогодні в тій, чи іншій мірі були учасниками бойових дій. Тобто це близько 8% економічно активних людей. Якщо ми говоримо, що у нас є кадровий голод, то треба працювати з цими людьми. Робота з ветеранами буде тривалим процесом, тому результатів не варто очікувати вже», – пояснив чиновник,

Нагадаємо, медіа-хаб «Твоє місто» провів першу дискусію в межах ветеранського проєкту на тему «Як бізнесу ефективніше інтегрувати ветеранів у роботу», запросивши на неї представників різних середовищ – ветеранського, бізнесу та влади.

Про що говорили під час дискусії та які рішення ухвалили щодо покращення працевлаштування ветеранів читайте у нашому матеріалі. 

_____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!