Чи завжди кіста сигналізує про рак молочної залози. Пояснення медика

7131 0
Доброякісне утворення може деформувати молочну залозу.
Фото умовне

Фото умовне

Кіста – це доброякісне утворення, що може деформувати молочні залози, при виявленні якої потрібно пильно обстежуватися. Його також пов’язують із появою онкології. Детальніше про це явище Tvoemisto.tv розповів лікар-онкохірург медичного центру «Дельта Мед» Володимир Дорожинський. 

«Якщо кіста має однорідний вміст, рівні краї, не спостерігається суттєвих змін, панікувати не варто. Але якщо кіста за якийсь час, наприклад за пів року, збільшилась у розмірі, потрібно її дослідити ретельніше: взяти пункційну біопсію та зробити цитологію. Кіста може запалюватися, загноюватися, тому потребує невідкладного лікування», – зазначив онкохірург.

Читайте також: Рак – не вирок, а один із етапів життя. Що варто знати кожному

Акушерка-гінекологиня, лікарка ультразвукової діагностики медичного центру «Дельта Мед» Анна Свереда додає, що з моменту виявлення кісти спостереження варто проводити кожні пів року. Якщо змін тривалий час немає, достатньо робити це раз на рік.

«У деяких випадках проблема минає сама – якщо кіста сформувалась у протоці, цей канал протоки відкривається, і вона дренується самостійно. Якщо ж немає підозр на онкологію, але кіста заважає, відправляємо пацієнтку до мамолога, який призначає лікування. Видаляти можна тоді, коли лікування неефективне», – каже акушерка-гінекологиня.

Детальніше про те, які «червоні прапорці» можуть вказувати на наявність онкології, як часто варто відвідувати мамолога та гінеколога, якими нетрадиційними методами пацієнтки лікують рак, чому це не допомагає та що робити родичам хворої, щоб не нашкодити, Tvoemisto.tv з’ясовувало зі спеціалістами в ще одному випуску медичної програми «Консиліум».

Нагадаємо, що «Твоє місто» запустило медичний проєкт «Консиліум». Це майданчик, де збираються професіонали різних галузей медицини, а також реальні люди, які поділяться своїм досвідом. Темою цього випску став рак молочної залози.

Які «червоні прапорці» можуть вказувати на наявність онкології, як часто варто відвідувати мамолога та гінеколога, якими нетрадиційними методами пацієнтки лікують рак, чому це не допомагає та що робити родичам хворої, щоб не нашкодити.  Про це експерти поговорили під час нашого ток-шоу. Його можна переглянути на сторінках Tvoemisto.tv у Facebook та YouTube. Генеральним партнером випуску є Медичний центр "Дельта Мед" (https://delta-med.com.ua/)

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!