На якому етапі реставрація однієї з найстаріших церков Львівщини

1364 0
Цьогоріч з обласного бюджету виділили 3 мільйони 600 тисяч гривень на реставрацію цієї церкви.
Фото: ЛОДА

Фото: ЛОДА

Дерев’яна церква Святого Михаїла датується 1663 роком та розташована у селі Ісаї Самбірського району. У 2018 році стан храму визнали аварійним, тоді ж почали його реставрацію. Зараз об’єкт виведений із аварійного стану. Про це повідомили у департаменті архітектури та розвитку містобудування ЛОДА.

Цьогоріч з обласного бюджету виділили 3 мільйони 600 тисяч гривень на реставрацію цієї церкви, з них орієнтовно 2 млн вже перерахували за актами виконаних робіт підрядній організації – ТОВ «Креативна фабрика «Вікторія».

Наразі вдалося завершити роботи, які стабілізували структуру церкви, а саме:

  • закріпити фундаменти;

  • замінити дерев’яні елементи конструкцій будівлі; 

  • укріпити стіни;

  • влаштування дощані покриття підлоги церкви, галерей першого та другого ярусів;

  • замінити піддашшя і гонтове покриття.

Зараз об’єкт виведений із аварійного стану. Тому ще тепер мільйон гривень в обласному бюджеті на реставрацію стінопису всередині. Роботи буде виконувати художник-реставратор Олег Рішняк з командою фахівців.

Нагадаємо, що стан пам'яток архітектури на Львівщині здебільшого залежить від того, хто є користувачем об'єкту та чи взагалі є власник будівлі. Відтак, у Львівській області є низка пам'яток, що перебувають в незадовільному чи аварійному стані.

Фото: ЛОДА

Наталія Вареник

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!