У Львові продовжують відновлювати демонтоване мозаїчне панно. Фото

1034 0
Мозаїку «Інформаційний простір» у будівлі видавництва «Вільна Україна» на вул. Володимира Великого, 2 власник приміщення демонтував минулої осені.
Фото: Львівська міськрада

Фото: Львівська міськрада

Мозаїку «Інформаційний простір» у будівлі видавництва «Вільна Україна» на вул. Володимира Великого, 2 власник приміщення демонтував минулої осені, продовжують відновлювати вже півтори місяці. Про це повідомила пресслужба Львівської міськради. 

Над відновленням полотна працює команда колективу з 6 художників «Софія», а усі роботи фінансує власник приміщення – компанія «Торгпреса».

«Півтора місяця тому розпочався процес відтворення мозаїки, що була тут історично і яку створив Богдан Сойка. Вдалося залучити найкращих майстрів, що мають відповідний досвід, які працюють в Академії мистецтв.  Плануємо, що за кілька місяців зможемо представити громадськості повноцінно відтворену мозаїку», – зазначила керівниця робочої групи з питань збереження мозаїчних творів на території Львова Наталія Алєксєєва.

В облаштованій у цьому ж приміщенні майстерні кожен з них створює окремий елемент панно, який вже потім переносять на стіну. Керівник робіт, художник, викладач Львівської національної академії мистецтв Василь Сивак розповідає, що такий спосіб відтворення мозаїки застосовують для того, щоб пришвидшити процес та зробити його більш якісним.

Автентична мозаїка була розташована у вестибюлі на першому поверсі будівлі. Тепер панно відтворюють на іншій стіні на другому поверсі, де краща оглядовість та краще денне освітлення. При цьому всі параметри мозаїки збережені. Рішення про перенесення панно прийняли раніше та узгодили з мистецтвознавцями, науковцями і Львівською спілкою художників.

Мозаїку «Інформаційний простір» створив художник Богдан Сойка в 1981 році. Це пейзажна композиція з фігурами п’яти жінок, що символізують п’ять материків та обмін інформацією в світі.

Нагадаємо, у жовтні минулого року стало відомо, що у Львові на вулиці Володиимира Великого, 2 знищили унікальну мозаїку авторства художника Богдана Сойки. Тоді від мозаїки, яка перебувала під захистом, залишився лише контур на цементі. 
Фото: ЛМР

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!