На правах реклами

Навчання через проєктний підхід. Як пройшов Проєктфест у школах МрійДій

5871 0
Понад 100 учасників, 14 команд, презентації, нетворкінг та майстер-класи – у Львові пройшов Проєктфест, на якому учні київської та львівської шкіл МрійДій представили командні проєкти, над якими працювали впродовж навчального року.

У Львові пройшов Проєктфест, під час якого учні київської і львівської шкіл МрійДій представили свої проєкти. Серед них були і проєкт екосвідомі, і клуб математичних жартів, і арт для перемоги тощо.

«Загалом проєктний підхід – це особливість освітнього процесу всієї мережі МрійДій. Бо це про дієвий досвід і застосування предметних знань, цінностей та компетентностей на практиці», – коментує академічна директорка МрійДій Мирослава Товкало. 

Серед представлених на фесті проєктів дітей:

 • створення коміксів – створення картинки на придуману тематику коміксів;
 • виготовлення власного мерчу – креативні малюнки перетворилися на неповторні наліпки та футболки;
 • арт для перемоги;
 • екоклуб – дослідження способів збереження продуктів, створення вощанок;
 • клуб математичних жартів;
 • екосвідомі – сортування сміття;
 • створення карток з допомогою штучного інтелекту – виготовлення власної настільної гри.
   

 • Українізована мафія – інтелектуальна гра з українським мотивом;
 • Допомога лемурам у Лемурівській опікунській Раді – збір коштів на утримання тварин;
 • Виготовлення крему для рук;
 • Діти для дітей – можливість спробувати себе у ролі тьютора;
 • Клуб самопрезентації – мистецтво розповідати про себе;
 • Книжечка щастя для дітей з окупованих територій;

Кожен проєкт мав соціальну складову: допомагати і підтримувати.

«Ми бачимо, як завдяки проєктній діяльності в процесі навчання змінюється мислення дітей – вони вчаться бачити за горизонт, шукати можливості, об'єднуватися задля досягнення мети, генерувати ідеї. До речі, всі проєкти, що створюють діти у школі є реальними, і не лише на рівні ідей. Наприклад, як ось про сортування сміття – діти дійсно впродовж проєкту досліджували питання свідомого використання пластику та паперових предметів і пропонували рішення, якими тепер користується вся школа. Головне – діти несуть цю культуру в свої родини, тим самим масштабуючи вплив своїх проєктів на суспільство і країну загалом», – додає Світлана Заріпова, директорка школи повного дня МрійДій у Києві. 

Після презентацій своїх проєктів, майстерок та нетворкінгу школярі мали ще одну можливість спробувати себе в різних проєктних напрямах фестивалю: науковому, мистецькому, спортивному та ігровому. А на наступний день усі відправилися проходити квест на 13-ти локаціях історичного Львова, пізнаючи його історію і культуру. 

«У наших школах щотижневі уроки проєктної діяльності передбачено в розкладі від 1 до 11 класів. Самі учні ініціюють проєкт, придумуючи цікаві ідеї, об’єднують однодумців у проєктну команду, запрошують дорослих для наукової координації своїх ініціатив. І далі впродовж семестру реалізують проєкт та презентують його результати. Також проєктні заняття є у садочках МрійДій», – додає Мирослава Товкало.

Щоб дізнатися більше про проєктний підхід у школах повного дня МрійДій у Києві та Львові, можна залишити заявку зворотнього зв’язку на сайті. Менеджер зв’яжеться з вами, щоб надати детальну інформацію та запросити на день відкритих дверей або оглядову зустріч у школі. 

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!