
Фото: Твоє місто
«Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
«Я 30 років не був у військкоматі»
Середа, 29 травня. Біля районного відділу військкомату у Львові зібралися десятки чоловіків. Є тут і декілька жінок. Більшість із них прийшли, щоб оновити свої персональні дані, дехто, щоб вклеїти штрихкод, ще хтось на військово-лікарську комісію.
На вулиці панує мовчанка, чоловіки перекидаються поглядами, лише дехто підтримує розмову. Говорять здебільшого про ситуацію в країні. Біля воріт зібралися юні хлопці, є й старші чоловіки.
«Стоїмо з товаришем із пів на восьму, думали, тут формується жива черга, але виявилося, що є електронна. Про це нас не повідомили. Чекаємо дев’ятої години, обіцяли, що тоді всіх пустять за ворота. Думаю, сьогодні буде більше людей, зараз їх доволі мало (приблизно 60 осіб – Ред.)», – розповідає Василь, який прийшов оновити свої облікові дані.
Його товариш, 58-річний Іван, є інвалідом ІІ групи. Він також прийшов оновити свої дані. Каже, якщо покличуть, піде на фронт.
48-річний Павло додає, що трохи страшно було йти, але все-таки наважився.
«Я тридцять років не був у військкоматі й не оновлював даних», – признається чоловік, сподіваючись отримати відстрочку.
На запитання журналістки Tvoemisto.tv, чому не пішов до ЦНАПУ оновити дані, відповідає: «ЦНАПи не годяться. Оновиш там документи, але все одно доведеться йти сюди. Тут краще оновити, отримати штрихкод, і тебе одразу скерують на ВЛК».
О 9:00 в Україні щодня триває загальнонаціональна хвилина мовчання для вшанування пам’яті загиблих у російсько-українській війні. З подвір’я школи, яка поруч, долинають звуки гімну. Після цього чоловіків та жінок із черги пускають за ворота. На вході перевіряють документи і скеровують до потрібного місця. Тут усе розподілене по районах Львова.
«Без запису не приходьте»
Електронна черга в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Львівщини запрацювала нещодавно. Однак не всюди. Охочі оновити дані в ТЦК та СП можуть записатися онлайн і прийти у визначений час.
Щоправда, більшість чоловіків із черги про електронну чергу чують уперше. Сьогодні їм не вдасться оновити дані.
«Списки, які були минулого тижня на 800–900 осіб, уже не актуальні. Зараз лише електронна черга, – пояснює Михайло, який записався у військкомат онлайн. – Уже тиждень ходжу сюди, вони запровадили цю чергу декілька днів тому. Раніше я був 700-м у списку».
У нашу розмову втручається військовозобов’язаний Дмитро: «Тих, кого спіймають, уже не відпускають. Тут не забирають одразу, спершу потрібно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Але якщо затримали на вулиці, то одразу везуть на полігон».
Жінка-медикиня теж сьогодні прийшла до львівського військкомату: «Кожен має визначену годину для відвідання. В понеділок мені сказали, що живої черги вже нема, потрібно приходити лише тоді, коли зареєструвався. Тому важливо все зробити до 16 липня, бо можуть накласти штраф», – каже вона.
На вході до приміщення ТЦК стоїть працівник військкомату, який запитує людей, чи записалися вони в електронну чергу, перевіряє їх у списку та скеровує у відповідні кабінети:
– Електронна черга є?
– Була вчора.
– Чому сьогодні прийшли?
– Учора був на роботі.
– Якщо ви оновити дані, то тільки через електронну чергу.
Читайте також: Повістки, відстрочка, штрафи й ТЦК. Усе про зміни в мобілізації в Україні
Як записатися в електронну чергу та які документи потрібні ТЦК
Записатися на прийом до ТЦК та СП для оновлення даних можна за посиланням:
-
виберіть ТЦК та СП, в якому перебуваєте на обліку, або за місцем вашої актуальної реєстрації;
-
введіть ваші персональні дані для запису;
-
підтвердьте номер телефону;
-
отримайте повідомлення з датою та часом вашого візиту.
Оновити дані варто до 16 липня, інакше загрожує штраф від 17 тисяч гривень. Уточнити дані (номер телефону, e-mail та адресу проживання) мусять:
-
призовники 17–25-річного віку;
-
військовозобов'язані 25–60-річного віку;
-
жінки з медичною та фармацевтичною освітою, які перебувають на військовому обліку;
-
військовозобов'язані, які проживають за кордоном;
-
заброньовані особи (їх на ВЛК не відправляють).
Оновити дані в ТЦК можна менш ніж за 10 хвилин. Після чого всіх чоловіків скеровують на військово-лікарську комісію. Відтак військовозобов’язаного визнають придатним або непридатним. Нещодавно в Україні скасували статус обмежено придатного. Тепер військові та військовозобов'язані можуть бути тільки придатними чи непридатними для військової служби. Ті ж чоловіки, які мають статус обмежено придатного, мусять упродовж дев’яти місяців пройти повторну військово-лікарську комісію.
У військовий обліковий документ вклеюють штрихкод, який автоматично генерує Реєстр військовозобов’язаних «Оберіг». Ця позначка підтверджує, що людина виконала вимоги законодавства щодо мобілізації й оновила свої дані в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Відсутність штрихкоду у військовому квитку чи іншому обліковому документі вказує на те, що дані не оновлені.
Як з’ясувало Tvoemisto.tv, 29 травня оновити дані прийшли переважно ті чоловіки, які мають право на відстрочку. А ті, які отримали повістки, не завжди з’являються у військкоматі. Цифр тут не розголошують, проте кажуть, що Львівщина виконує всі показники щодо мобілізації.
Читайте також: Як Рада пропонує бронювати від мобілізації військовозобов'язаних. Пояснення
Як оновити дані в ЦНАПах
Оновити особисті дані, а саме фактичну адресу проживання, мобільний номер, адресу електронної пошти (за її наявності) можна і в львівських ЦНАПах.
Марта Федорчак, керівниця відділу адміністративних послуг департаменту гуманітарної політики розповіла Tvoemisto.tv, що станом на 28 травня вже понад 1700 людей оновили свої особисті дані в місцевих ЦНАПах. Щодня в одне відділення приходять щонайменше від 60 до 80 осіб.
Із її слів, у ЦНАПах лише жива черга, електронної немає: «Люди беруть талон, подають документи і потрапляють до адміністратора, який реєструє дані. Після оновлення даних людина отримує витяг, який підтверджує виконання норми закону й уточнення військових облікових даних. Дані автоматично потрапляють у систему, яка дає зворотний зв'язок. Якщо інформації про людину немає, система вказує на необхідність звернутися до ТЦК».
Загалом дані вносять в Єдину систему. ЦНАП ні з ким не співпрацює. Якщо про людину немає жодної інформації, система повідомляє, що уточнити дані неможливо.
Документи, видані після оновлення особистих даних в ЦНАПі чи ТЦК, є рівнозначними. Проте навіть за умови оновлення даних у ЦНАПі військовозобов’язані мають з'явитися до РТЦК і СП, зокрема для скерування на військово-лікарську комісію.
За результатами ВЛК людина або отримує відстрочку від мобілізації, або ж буде визнана придатною чи непридатною для проходження військової служби.
Як оновити дані у застосунку Резерв+
Оновити дані через застосунок можна так:
1. Завантажити додаток:
2. Після завантаження потрібно зареєструватися за допомогою системи BankID НБУ, обрати свій банк і підтвердити авторизацію.
3. Після авторизації потрібно підтвердити номер мобільного телефона.
4. Після цього з'явиться запит на підтвердження поточної адреси проживання та електронної пошти.
4. Якщо будь-які з цих даних змінилися, їх можна оновити, підтвердивши через смс-повідомлення або код, який прийде на електронну пошту.
5. Після оновлення даних потрібно обрати код із чотирьох цифр, за яким буде здійснюватися вхід у застосунок.
За умови успішного завершення процедури на екрані смартфона з’явиться відповідне повідомлення.
Після оновлення з'явиться інформація з реєстру «Оберіг» і статус військовозобов'язаного. Якщо все в нормі, особа стоїть на обліку та її дані успішно оновлені – вимоги закону виконані. Якщо ж у ваших даних із реєстру «Оберіг» є помилки або вони неактуальні, треба звернутися в ТЦК.
Реєстрація в електронному кабінеті не звільняє від проходження військово-лікарської комісії. Але подальша комунікація з ТЦК здійснюється в звичному режимі, тобто через виклик за повісткою.
Загалом із 18 травня понад 1,1 мільйона військовозобов'язаних українців оновили дані через «Резерв+». Для порівняння: майже 55 тисяч – через центри адмінпослуг та майже 38 тисяч – через ТЦК.
Додамо, що у Верховній Раді хочуть запропонувати продовжити термін оновлення даних військовозобовʼязаних до 150 днів, адже виявилося, що система ТЦК не готова прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані.
Антоніна Костик
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
____________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Вибір Твого міста
- «7 із 10 можуть вижити, якщо поруч ті, що мають базові навички порятунку»
- «Найгірше було при москалях». Як українці святкували Великдень під час воєн
- Палили смерть і заплітали шума. Непопсові традиції Великодня
- «Гора Блаженств» неподалік Львова. Місце, яке варто відвідати
- «Тепер усі пацієнти хочуть бути тут». Як у Львові лікують військових у новому просторі
- «Більше не кіно». Як у центрі Львова хочуть змінити Будинок офіцерів
- Відсторонили голову громади, або Що сталося у Славському, де буде масштабний курорт
- Історія, якій близько 150 років. Як виживає легендарна книгарня НТШ у Львові
- Чим славиться Львівська політехніка та хто може стати її новим ректором
- «Вибачте, я купив це авто до того, як Маск збожеволів». Що з електрокарами у Львові
- Шевченко, якого ми не знаємо
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- «Мене звати Надія. Надія на все», або Ноїв ковчег для бідних у Львові
- «Після тренінгу не страшно служити». Репортаж про поводження зі зброєю
- «Це частина боротьби», – пані Посол ЄС про вступ України до Євросоюзу
- Одну з поліклінік Львова суттєво оновлять. Що зміниться для пацієнтів
- Музей, військовий меморіал і кладовище. Як змінюється Личаківський цвинтар у Львові
- Предмет, якого не було 30 років. Що обов'язково вивчатимуть у школах і як це буде у Львові
- На рак шийки матки хворіють навіть 18-річні. Як зберегти жіноче здоров’я
- «Маємо відкрити «хвіртку» наступним поколінням», або Що не так із військовими меморіалами
- Серед учнів – шкільна вчителька. Де у Львові навчитися керувати безпілотниками
- «Не брешіть дітям і зацікавлюйте їх», – 26-річна переможниця «Освітньої премії Львова»
- «Шкільні канікули треба скоротити». Про вчителів, учнів та школи у Львові
- «Частину з них віддають у притулки». Чому на свята тварина − не подарунок
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Два тижні істерика, потім команда працювала з ранку до вечора», – СЕО Well Bud Катерина Джичка
- Сім рішень для розвитку України, або Без чого ми не зможемо вступити в ЄС
- Коли Захід дасть усе, що просить Україна, та чому нам треба мілітаризувати суспільство
- «Нам треба переосмислити ставлення до солдата», – військовий «Пророк»
- Проєкт на десять років, або Чи зможуть розвантажити Личаківську у Львові
- Зірка як символ. Яким цього року у Львові буде Різдво
- Львів'яни, економте під час «вуха котика», або Що з електроенергією в Україні
- «Ізолятор як покарання»? Що відбувається в інтернатах на Львівщині
- На «захисті» науки. Хто у Львові цього року став аспірантом
- Квартири у Львові подорожчають? Огляд ринку нерухомості під час війни
- Приватизація чи комунальна власність. Що буде з давньою солеварнею в Дрогобичі
- Як колишній механік, банкір і кицька Ракета збивають «шахеди» на Львівщині
- Кілька кроків для підтримки свого ментального здоров'я
- Ідея для польотів у космос і подорож з учнями до SpaceX. Історія вчительки із Львівщини
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи
- Чи можуть кияни викупити Житній ринок
- Психлікарню на Кульпарківській кардинально змінять. Інтерв'ю з директором
- «Важливо знати, що в тобі є доброго». Отець про піст, Папу та дофамінове покоління
- Як розвивати Львівський палац мистецтв
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- Чи молодшає рак і чи більшає хворих. Розмова з керівником Львівського онкоцентру
- Made in Ukraine. Як на Львівщині виробляють корми для тварин з бананами і креветками
- «Це найбільший скандал». Експерт про Папу та кампанію проти України
- Земля і руїни. Які виставки варто відвідати у Львові у березні
- Чи збудують у Львові перехоплювальний паркінг та до чого тут «джентльменська угода»
- «Ми маємо чим пишатися». Що буде з Академією друкарства і що кажуть у МОН
- Як забудують Садову-Петлюри і чи не зупиниться Кульпарківська