Фотоколаж: Дмитро Тарадайка/твоє місто
За скільки можна орендувати квартиру у Львові. Де найдешевше, а де найдорожче
Як змінилася вартість оренди житла у Львові порівняно з минулим роком?
По-різному. Якщо брати початок повномасштабного вторгнення, то у Львові тоді панував цілковитий ажіотаж: хтось безкоштовно здавав і селив людей у своїх квартирах, а хтось волів заробити, ніби востаннє в житті. Тоді ж могли здати квартиру в місті й за 2000 доларів. Тепер ціни на оренду дещо знизилися.
Чому так є? Бо, по перше, чергове згортання айті-замовників, менша кількість працівників у Львові, а це саме ті люди, які здатні платити великі гроші за оренду квартири у Львові. По-друге, переселенці повертаються до своїх домівок. Серед них найбільш платоспроможними були кияни. По-третє, частина людей виїхали за кордон.
Однак вартість оренди квартири в новобудові тримається на тому самому рівні, що й раніше. Лише оренда бізнес- і преміумкласу знизилася. Якщо торік могли заселятися іноземці, які проживали в Україні через певні гуманітарні місії, то тепер такі квартири дуже важко здати.
У липні відбувся наймасштабніший обстріл Львова. Російські ракети влучили в житловий будинок на Стрийській. Якою є теперішня ситуація у Франківському районі?
Українці дуже адаптуються до всього, що відбувається. Минуло лише кілька місяців, і вже ніхто на це не звертає уваги. Хто орендував житло на Стрийській раніше, то після обстрілів, звичайно ж, хотів змінити місце проживання і зробив це. Але є й такі, що залишилися, адже не могли знайти нічого бюджетного.
Читайте також: Як львів'янам утеплити житло та що треба мати вдома цієї зими
Які зараз райони найпопулярніші у Львові, де зазвичай хочуть орендувати квартиру, на що насамперед звертають увагу?
Найкращою вважають локацію, де розташовані ІТ-офіси. Стрийська-Наукова-Кульпарківська, так само у Залізничному районі. Люди дуже часто шукають помешкання поблизу роботи. Для прикладу, у Франківському районі є аквапарк, торгові центри, парки, тому зараз саме в ньому найчастіше винаймають помешкання.
Одним із непопулярних районів для оренди є Рясне.
Як змінилися вимоги клієнтів до житла? Можливо, стали частіше запитувати про наявність укриття, цікавитися, чи немає поблизу стратегічних або військових об’єктів?
Зараз вже нечасто про таке розпитують, усі вже адаптувалися до ситуації. Серед найчастіших вимог сучасний ремонт, мінімалізм. Звертають увагу на розташування і на те, чи є поблизу добре розвинена інфраструктура. Іноді цікавляться, чи є в квартирі камін на випадок відключення електроенергії.
Варто зауважити, що найгірша ситуація із орендою в середмісті. Навіть ті, що займаються подобовою орендою, «просіли», бо нема туристів. З минулого року до літа 2023-го подобова оренда майже не мала попиту, зараз він дещо зріс.
Читайте також: Чи будуть вимикати світло цієї зими на Львівщині
Що можете сказати про теперішні первинний і вторинний ринки житла? На що більший попит: на новобудови чи на вторинне житло?
Оренда однокімнатної квартири в новобудові коштує від 400 доларів, двокімнатної від 500-600 доларів. Якщо ремонт старий і несучасний, то 350 доларів. Якщо це вторинний ринок, то вартість оренди становить від 10 до 15 тисяч гривень. Якщо ж будинок у історичному районі Львова, де немає паркувальних місць чи інфраструктури, то може бути й дешевше.
Все ж таки у Львові новобудови мають більший попит, аніж помешкання в старих будинках. Наприклад, для переселенців, які приїжджають до Львова, новобудова є «зрозумілішим» варіантом, аніж австрійський будинок. Хочу зауважити, що спостерігається чималий попит на оренду квартир на Миколайчука неподалік лікарні.
Читайте також: Львів хоче отримати 50 млн євро гранту на реконструкцію вулиці Миколайчука
А де найнижча орендна плата?
У віддалених районах міста, де немає офісних центрів. Для прикладу, в Рясному-1 і Рясному-2, а також на Левандівці. Ціни тамтешніх квартир становлять від 5 тисяч гривень.
Хто зараз найчастіше шукає квартиру для оренди і кому непросто це зробити?
Найчастіші орендарі – молоді пари і працівники ІТ-сфери. Власники помешкань, як правило, не хочуть, щоб у винаймачів були тварини, хіба що вони можуть домовитися з ними про це під час укладання договору про депозит пошкодження майна. Ще складніше винайняти квартиру студентам.
А в угодах зараз ціни як вказують – у валюті чи в гривнях?
Хто як домовиться. Приміром, працівники ІТ-сфери прив’язані до зарплати у валюті, тому за оренду квартир у новобудовах платять переважно доларами. Якщо житло бюджетніше, то гривнями.
Вартість оренди житла у Львові тримається на високому рівні. З яким містом України її можна порівняти?
Я досить тісно працюю з одеситами. В Одесі доволі висока орендна плата. Багато людей переїхали туди з Миколаєва і Херсона, тому попит на винайм помешкань є. В Києві доволі різко падають ціни, але, як стверджують аналітики, поки що найдорожчий винайм житла в Ужгороді та Львові.
Чи є попит на комерційну оренду і які тут ціни?
До Львова весь час заходять нові підприємці, які відкривають різні магазини, особливо продуктові, і між ними відчувається конкуренція. У новобудовах є великий попит на комерційні приміщення, серед яких барбершопи, зоомагазини, перукарні, фітнес-клуби. Майже всі орендодавці хочуть у «першу лінію», тобто щоб їх було видно. А ще важливим є заселений ЖК. Найбільш розвиненими під комерцію вважають ЖК «Софіївка», «Галицькі Леви», «Ріел» на Володимира Великого та інші. Порівняно з минулим роком попит зріс у кілька разів.
Загалом у житловому комплексі оренда комерційного приміщення становить від 15 до 20 доларів за метр квадратний.
Після трирічного ремонту у Львові в травні відкрили для проїзду транспорту вулицю Шевченка. Можливо, після реконструкції збільшилася кількість охочих проживати в тамтешніх новобудовах?
Можна вважати, що на вулиці Шевченка попит на оренду квартир справді збільшився, там досить добре розвинена інфраструктура.
Найпопулярніший ЖК на цій вулиці – «Семицвіт». Оренда однокімнатної квартири становить 600 – 700 доларів, двокімнатної – 800.
А як щодо мікрорайону Під Голоском, зокрема вулиці Малоголосківської?
Не знаю, як можна було зіпсувати такий крутий мікрорайон. Його поділили на шматки, хто як хотів, так і забудовував. Це топове місце, але з нього зробили «елітний шанхай». Так, приміщення активно здають, і квартири також, їхня вартість – від 400 доларів. Комерційні приміщення – від 8 доларів за метр квадратний.
вул. Малоголосківська
Вулицю Стрийську також активно забудовують. Яка там вартість винайму?
Не всі житлові комплекси на Стрийській активно здають в оренду під комерцію, бо не всюди є повністю заселені ЖК. Вартість метра квадратного становить 10-12 доларів. Орендувати однокімнатну квартиру можна від 400 доларів.
Ліворуч від цього будинку планується будівництво офісу з підземним паркінгом. Вигляд з вул.Стрийської
У якому місяці найчастіше шукають квартири для винайму?
Піком вважають кінець серпня – початок вересня, саме тоді найбільше охочих орендувати помешкання. Це пов’язане з відпустками та переїздом студентів. Найбільш «глухі» місяці – січень і лютий.
Торік квартира у львівській новобудові коштувала 800 – 1000 доларів за метр квадратний, а скільки зараз?
Минулий рік був найгіршим щодо продажу квартир. Люди шукали або дуже дешеве житло, або ж елітне. Часто його можна було придбати за доступною ціною. Після зимового сезону, десь у середині квітня, почали купувати помешкання, однак 2022 рік забудовники називають «мертвим».
Теперішні ціни на квартири в новобудові коливаються від 1200 до 1400 доларів за метр квадратний, але все залежить від району. Менш ніж за 1000 доларів важко щось знайти. Якщо брати Галицький район, то ціна може становити від 2000 доларів.
Який ваш прогноз вартості житла на наступні пів року?
Якщо не буде форс-мажорів узимку, таких як торік, ціни залишатимуться на тому самому рівні, зниження очікувати не варто. Забудовники кажуть, що якщо раніше купували одно-, двокімнатні квартири і це була інвестиція під оренду, то зараз це невигідно, бо потрібно вкласти щонайменше 100 тисяч доларів. Попит є і буде на трикімнатні квартири.
Антоніна Костик
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Вибір Твого міста
- «Я ненавиджу центр Львова», – ветеран війни про адаптацію військових
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- «Прийду до побратимів на могили, скажу, що перемогли»
- Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- «Люди на війні роблять дива, приїдуть до Львова, а тут «йой, все пропало»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- Обіцяв сину повернутися. Історія художника-ветерана
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- Ростислав Антимис: «Зробіть рік контракту, люди бояться рабства»
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- «Наша перемога залежить від реформи армії», – Юрко Вовкогон
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Із передової в офіс? Що потрібно ветеранам, щоби повернутися до роботи
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи
- Чи можуть кияни викупити Житній ринок
- Психлікарню на Кульпарківській кардинально змінять. Інтерв'ю з директором
- «Важливо знати, що в тобі є доброго». Отець про піст, Папу та дофамінове покоління
- Як розвивати Львівський палац мистецтв
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- Чи молодшає рак і чи більшає хворих. Розмова з керівником Львівського онкоцентру
- Made in Ukraine. Як на Львівщині виробляють корми для тварин з бананами і креветками
- «Це найбільший скандал». Експерт про Папу та кампанію проти України
- Земля і руїни. Які виставки варто відвідати у Львові у березні
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- Чи збудують у Львові перехоплювальний паркінг та до чого тут «джентльменська угода»
- «Ми маємо чим пишатися». Що буде з Академією друкарства і що кажуть у МОН
- Як забудують Садову-Петлюри і чи не зупиниться Кульпарківська
- На Ринку звучить «Тиша». Як Львів запровадив церемонію прощання з воїнами
- Львову потрібна транспортна революція, щоб стати воротами ЄС в Україну
- Без ботоксу та уколів. Чому тейпування і масаж корисні для краси та здоров’я
- Що треба врахувати у законопроекті про мобілізацію. Розмова з адвокатом
- Мрій, дій, сяй, відпочивай. Що врахувати, щоб обрати дитячий табір
- Здобувачів другої освіти у вишах можуть мобілізувати. Скільки їх на Львівщині
- Листівки та горнятка зі Львова. Як родина з Лисичанська заснувала сувенірну майстерню
- Продавці спадщини, або Як «загубилися» приміщення колишнього Університету у Львові
- «Львів'яни погано сприймають сучасну архітектуру», – Тетяна Балукова
- Мріємо допомагати. Як у Львові сім'я створила крафтову майстерню меблів Holy Wood
- Чому українські школярі відстають від європейських. Розбір результатів PISA
- Зарплата, ціни на квартири та каву. Що змінилось у Львові та ще 4 містах
- «У нас 6 дівчат. В армію їх не заберуть». Як скласти дрон та скільки це коштує
- «Москва» в середмісті Львова. Як ресторани працювали на радянську імперію
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Тут ти або Герой, або - нещасний». Як це повернутись з фронту
- Скільки коштує квартира у Львові, або Детальний огляд ринку нерухомості
- Після метро. Чи вдасться подолати транспортний колапс на Теремках
- «Росіяни стріляють, а шестеро хлопців мене несуть». Ще одна історія бійця
- Як це – жити тиждень у вантажівці. Репортаж із заблокованого кордону
- «Чомусь коментуємо дії ТЦК, а не відсутність черг під військкоматами»
- «Іншого такого немає». Чи може Клепарів стати підцентром Львова
- Чому медики «швидкої» не приїжджають на усі виклики мешканців Львова
- «Ми на тебе чекали». Як у Львові допомагають одиноким людям
- «Мова допомогла мені пережити початок війни». Як у Львові вивчають українську
- «Сказав правду, і це зачепило». Що довело до сліз капелана облради Андрія Корчагіна
- Зараз готується «План України», – керівниця Українського форуму в Chatham House
- Організаторка мітингу проти Фаріон: «Не з усіма гаслами я згодна»
- Тут виробляли вино і повидло. Як у Львові ревіталізували фабрику
- «Ми не називаємо українців худобою». Хто пікетував Фаріон та Львівську політехніку