
Мрій, дій, сяй, відпочивай. Що врахувати, щоб обрати дитячий табір
Десять років досвіду і понад п’ять тисяч щасливих дітей
МрійДій проводить дитячі табори вже 10 років поспіль. За цей час понад сотню кемпів відвідали понад 5 тисяч дітей. Керівниця дитячих таборів МрійДій Соломія Боршовська, яка працює з дітьми практично від початку запуску таборів, розповідає, що в центрі їхньої уваги завжди стоїть дитина, її різнобічний розвиток і активний відпочинок.
Кожен табір має тему, в яку закладений не лише розважальний, а й проєктно-інтелектуальний підхід, тож усе пізнавальне стараються гармонійно чергувати з відпочинком, вечірками, розвагами та спортивними активностями.
«Наші табори охоплюють дітей віку від п’яти до 15-16 років і бувають не лише літніми, а й міжсезонними – на час осінніх, зимових та весняних канікул. Як за тематикою, так і за формою вони різні (денні та цілодобові), але всі націлені на командотворчі ігри, розкриття творчого потенціалу, креативні завдання, наукові досліди, спортивні активності. Оскільки дітям найбільше до вподоби розважатися по максимуму, свої табори ми робимо не просто канікулами, а цікавим проведенням часу в колаборації з навчальною складовою – наукою, екскурсіями, майстерками. Тобто в ненапруженій атмосфері діти навіть не помічають, що здобувають якісні та ґрунтовні знання», – каже Соломія Боршовська.
Головною формулою успіху керівниця таборів називає любов, досвід та людей. Усе разом створює атмосферу успіху.
«Чому любов? Бо ми всі горимо своєю справою і вважаємо, що без любові, горіння й натхнення до того, що робиш, нічого не вийде. Табір – це не просто спосіб проведення дозвілля, це маленьке вау-життя, яке ти влаштовуєш для дітей. Також табір – це завжди про людей. Найвищою цінністю для мене є люди, тому завжди стараюся знаходити отих людей-зірочок, людей-іскринок, які вміють і люблять клопотатися навколо дітей і таборового життя, щоб зробити його незабутнім та атмосферним. І звісно ж, досвід. Пам’ятаю, як на самому початку наші табори були далеко не такі масштабні. Відтоді ми здобули чимало досвіду на своєму шляху, зробили висновки і з кожним роком стаємо кращими, цікавішими», – пояснює формулу таборового успіху Соломія Боршовська.
Креатив та безпека
Своїх вихованців, які відвідують табори, у МрійДій називають кемперами. І оскільки ці діти дуже часто стають постійними учасниками таборових з’їздів, програми стараються робити різноманітними й креативними.
Готуючи програми для таборів, команда продумує усе до дрібниць – від безпеки до самої програми. Під час денних таборів до обіду здебільшого працюють над проєктами та навчальною частиною, згодом розумову активність замінюють розважальною. В цілодобових таборах вечори – це завжди вечірки, розваги, челенджі, посиденьки біля багаття, рефлексії.
«Насамперед у наших таборах має бути безпечно, затишно, цікаво і комфортно. Концепція таборів у школі МрійДій – це МРІЙ. ДІЙ. СЯЙ. ВІДПОЧИВАЙ. Це про те, що ми надаємо дітям такий простір, де вони можуть масштабно мріяти, сміливо діяти і яскраво проявлятися в світі. Наприклад, це може бути зйомка соціального ролика, організація мистецької виставки тощо», – додає співрозмовниця.
Команда
Не менш важливою є команда людей, яка працює з дітьми. Усі вони напрочуд енергійні та професійні.
Підбір команд, які працюють у таборах, досить скрупульозний. Окрім таких якостей, як професіоналізм, досвід, світогляд, любов до дітей та енергія, команда перед кожним табором повинна пройти триетапну підготовку: теорію (навчальна база), практику (ігрова лабораторія, робота з психологом) та медичну підготовку.
«Основою табору є команда і люди, адже діти йдуть чи повертаються в наші табори не так через розваги, як через атмосферу, що запам’ятовується, друзів і людей. Ті, що мають безумовну любов до своєї справи, енергійні, можуть 24/7 віддаватися їй, додавати дітям запалу, вміють підкинути вогню для внутрішнього сяяння і створити відчуття щасливого дитинства. Нам по дорозі саме з тими, хто кайфує від того, що робить!» – наголошує керівниця таборів.
Із її слів, між сезонами (під час весняних, осінніх чи зимових канікул) у лідерську команду входять переважно викладачі школи, а ось влітку – і викладачі, і випускники Української академії лідерства чи Українського католицького університету. Залишаються працювати з кемперами і старшокласники та випускники школи МрійДій.
Табори, які надихають
Зазвичай дитячі табори, організовані мережею МрійДій, відбуваються у самому Львові, Брюховичах, а також у Києві та Карпатах.
Кожен кемп має свою особливість.
- Зокрема, дитячий табір в Карпатах, завжди пригодницький, розрахований на дітей від 9 до 16 років. Пригоди, як каже Соломія Боршовська, для кемперів починаються відтоді, як вони сідають у автобус. Найбільш пам’ятною торішньою подією стала Malanka project, коли кемпери впродовж п’яти днів готували магічне театралізоване дійство. За короткий час діти «оживили» мінітеатр і завдяки професійним викладачам вийшли на сцену впевненими акторами. А ще працювали в студії костюмерів, виготовляючи модерне вбрання в українському стилі з найрізноманітніших матеріалів.
- Табори у Брюховичах завжди запам’ятовуються дітям екскурсійними програмами. В останніх із них кемпери мали змогу взяти участь у майстерці з гончарства, ознайомитись із побутом старовинної української хати, спекти піцу в справжній печі.
- Цікавими і масштабними є пришкільні табори у Львові та Києві. Під час останніх кемпів діти відвідали українські вечорниці, багато куховарили (пекли пампухи, рогалики), створили різдвяну книгу з автентичними переписами. Відтак отримали чимало гарних відгуків від своїх батьків, бо почали куховарити й удома.
Соломія Боршовська зазначає, що табори у МрійДій – це завжди пригоди, драйв і креатив. І, що важливо, безпека – як фізична, так і психологічна. Вже зараз можна залишити заявку на весняний або літній табір. Долучатися до таборів можуть не лише учні школи МрійДій, а й усі охочі. До речі, часто учасниками таборів МрійДій стають діти з різних населених пунктів.
Що чекає на дітей у 2024 році
Для кемперів цього року весняні табори будуть і пришкільними, і за межами міста. Під час пришкільних таборів у Києві та Львові їхні учасники зможуть зануритись у тему «Стихії», де в цікавій ігровій формі навчаються керувати своїми емоціями, долати стан тривожності, страху, зможуть позитивно мислити, прокачають емоційний інтелект та сформують корисні звички. Також на кемперів чекають «Ве yourself» (дослідження емоцій, трекер емоцій, практики керування емоціями), психологічні ігри на пізнання себе, дитяча йога, артмагія, STEM.
Під час таборування в Карпатах на учасників чекає справжній SPRING UP – масштабне весняне пробудження. Це буде, зокрема, весняна пригода, екскурсія яремчанським «Гедзьо-парком легенд», гуцульський ярмарок, мандрівки Карпатами, походи з елементами пластування, вишкіл з виживання у дикій природі, а також вечірка Crazy Cosplay Party – парад епатажних образів від кемперів.
Щоб залишити заявку та ознайомитися з календарем усіх таборів МрійДій – переходьте на сайт. Тут багато інформації, також ви можете замовити зворотній зв’язок, і менеджер сконтактує з вами у зручній формі, щоб надати відповіді на усі ваші запитання. Раннє бронювання дасть змогу не змарнувати нагоду корисно й цікаво провести канікули.
Ольга Шведа
Вибір Твого міста
- Чим славиться Львівська політехніка та хто може стати її новим ректором
- «Вибачте, я купив це авто до того, як Маск збожеволів». Що з електрокарами у Львові
- Шевченко, якого ми не знаємо
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- «Мене звати Надія. Надія на все», або Ноїв ковчег для бідних у Львові
- «Після тренінгу не страшно служити». Репортаж про поводження зі зброєю
- «Це частина боротьби», – пані Посол ЄС про вступ України до Євросоюзу
- Одну з поліклінік Львова суттєво оновлять. Що зміниться для пацієнтів
- Музей, військовий меморіал і кладовище. Як змінюється Личаківський цвинтар у Львові
- Предмет, якого не було 30 років. Що обов'язково вивчатимуть у школах і як це буде у Львові
- На рак шийки матки хворіють навіть 18-річні. Як зберегти жіноче здоров’я
- «Маємо відкрити «хвіртку» наступним поколінням», або Що не так із військовими меморіалами
- Серед учнів – шкільна вчителька. Де у Львові навчитися керувати безпілотниками
- «Не брешіть дітям і зацікавлюйте їх», – 26-річна переможниця «Освітньої премії Львова»
- «Шкільні канікули треба скоротити». Про вчителів, учнів та школи у Львові
- «Частину з них віддають у притулки». Чому на свята тварина − не подарунок
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Два тижні істерика, потім команда працювала з ранку до вечора», – СЕО Well Bud Катерина Джичка
- Сім рішень для розвитку України, або Без чого ми не зможемо вступити в ЄС
- Коли Захід дасть усе, що просить Україна, та чому нам треба мілітаризувати суспільство
- «Нам треба переосмислити ставлення до солдата», – військовий «Пророк»
- Проєкт на десять років, або Чи зможуть розвантажити Личаківську у Львові
- Зірка як символ. Яким цього року у Львові буде Різдво
- Львів'яни, економте під час «вуха котика», або Що з електроенергією в Україні
- «Ізолятор як покарання»? Що відбувається в інтернатах на Львівщині
- На «захисті» науки. Хто у Львові цього року став аспірантом
- Квартири у Львові подорожчають? Огляд ринку нерухомості під час війни
- Приватизація чи комунальна власність. Що буде з давньою солеварнею в Дрогобичі
- Як колишній механік, банкір і кицька Ракета збивають «шахеди» на Львівщині
- Кілька кроків для підтримки свого ментального здоров'я
- Ідея для польотів у космос і подорож з учнями до SpaceX. Історія вчительки із Львівщини
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи
- Чи можуть кияни викупити Житній ринок
- Психлікарню на Кульпарківській кардинально змінять. Інтерв'ю з директором
- «Важливо знати, що в тобі є доброго». Отець про піст, Папу та дофамінове покоління
- Як розвивати Львівський палац мистецтв
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- Чи молодшає рак і чи більшає хворих. Розмова з керівником Львівського онкоцентру
- Made in Ukraine. Як на Львівщині виробляють корми для тварин з бананами і креветками
- «Це найбільший скандал». Експерт про Папу та кампанію проти України
- Земля і руїни. Які виставки варто відвідати у Львові у березні
- Чи збудують у Львові перехоплювальний паркінг та до чого тут «джентльменська угода»
- «Ми маємо чим пишатися». Що буде з Академією друкарства і що кажуть у МОН
- Як забудують Садову-Петлюри і чи не зупиниться Кульпарківська
- На Ринку звучить «Тиша». Як Львів запровадив церемонію прощання з воїнами
- Львову потрібна транспортна революція, щоб стати воротами ЄС в Україну
- Без ботоксу та уколів. Чому тейпування і масаж корисні для краси та здоров’я
- Що треба врахувати у законопроекті про мобілізацію. Розмова з адвокатом
- Здобувачів другої освіти у вишах можуть мобілізувати. Скільки їх на Львівщині
- Листівки та горнятка зі Львова. Як родина з Лисичанська заснувала сувенірну майстерню
- Продавці спадщини, або Як «загубилися» приміщення колишнього Університету у Львові