Складено рейтинг 200 найбільших компаній Львівщини за виторгом за рік
Ми склали рейтинг 200 найбільших компаній Львівщини за виторгом (чистим доходом від реалізації товарів, послуг і робіт), рейтинг 20 компаній із найбільшими прибутками і перелік 20 компаній із найбільшими збитками. Варто зазначити, що до рейтингу потрапили лише ті компанії, що подали звітність до 26 квітня цього року. Банки, фінансові компанії та інвестиційні фонди ми не брали до уваги.
Отже, до нашого рейтингу 200 найбільших компаній щодо виторгу входять: 19 компаній-операторів аптечних мереж; 14 компаній, які займаються гуртовою торгівлею пальним; 15 компаній-агровиробників; 20 компаній-виробників різних товарів промислового призначення; 18 компаній-виробників продовольчих товарів включно з напоями та ще 16 компаній-виробників інших споживчих товарів. Діяльність дев’яти компаній пов’язана з видобутком корисних копалин (природного газу, нафти, вугілля). Решта займається переважно дистрибуцією споживчих товарів і товарів промислового призначення.
На першій позиції щодо виторгу з величезним відривом від наступної компанії – ТОВ «ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР» (кінцевий бенефіціар – Віталій Антонов), компанія з холдингу OKKO Group, що займається гуртовою торгівлею пальним, з виторгом понад 67 млрд грн у 2022 році та прибутком 5,5 млрд грн. Порівняно з 2021 роком виторг компанії зріс на 62%, а прибуток – на понад 5 млрд грн.
На другій позиції – АТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов), яке виробляє електроенергію на своїх західноукраїнських теплових електростанціях.
На третій позиції – ТОВ «Львівенергозбут», так званий постачальник універсальної послуги, який продає електроенергію побутовим споживачам за пільговим тарифом.
На четвертій позиції – ПП «Оліяр» (кінцевий бенефіціар – Ірина Залізна), виробник рослинної олії під маркою «Майола» з потужностями у Ставчанах біля Львова.
На п’ятій позиції – ще одна компанія з OKKO Group, ТОВ «ОККО-ДРАЙВ», які спеціалізуються на роздрібному продажу пального.
Антонов, Федечко, Козицький: хто має більше компаній-лідерів?
Серед 200 найбільших компаній Львівщини у 12-ти кінцевим бенефіціаром є Віталій Антонов. Більшість із них (сім) пов’язані з торгівлею нафтопродуктами, а п’ять мають іншу спеціалізацію: ТОВ «ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР», ТОВ «ОККО-ДРАЙВ», ПП «ОККО КОНТРАКТ», АТ «Концерн Галнафтогаз», ТОВ «ОККО ЕНЕРДЖІ», ТОВ «ОККО-ПОСТАЧ», ПрАТ «Концерн Хлібпром» (виробник хліба), ПП «ЛАН-ОІЛ ТРЕЙД» (виробник олії), ТОВ «ОККО-ЛАЙТ», ПП «АВТОТРАНСКОМ» (перевезення пального бензовозами), ТОВ «ФІШКА ЛОЯЛТІ» (організатор програми лояльності) і ТОВ «ОККО-Агротрейд» (агротрейдер) (тут і далі подаємо компанії в порядку спадання виторгу – Tvoemisto.TV).
У 13 компаній-операторів аптечної мережі «Подорожник» кінцевим бенефіціаром є львів’янин Олександр Федечко. Це ПП «СОЛОМІЯ-СЕРВІС» і всі компанії в рейтингу зі словом «Подорожник» у назві. Зазначимо, що Олександрові Федечку також належать відомі серед львів’ян марки «Подорожник» та «Аптека БАМ».
Зіновій Козицький, батько голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, є кінцевим бенефіціаром шести компаній із рейтингу. Всі вони провадять діяльність, пов’язану з видобутком природного газу: ТОВ «ГОРИЗОНТИ», ПП «Нордік», ТОВ «Велл Ко», ПП «ПРОЕКТ-БУД», ТОВ «НОРДІК-БУД» і ТОВ «Бурова компанія «Горизонти».
Сім компаній із 200 найбільших на Львівщині належать до групи SoftServe, яка надає послуги з розробки програмного забезпечення та консалтингу. Це ТОВ «Українські інформаційні технології», ТОВ «СофтСерв Індустрія», ТОВ «СОФТСЕРВ-ДЕВЕЛОПМЕНТ», ТОВ «СофтСерв-Інтеграція», ТОВ «СОФТСЕРВ ІННОВАЦІЇ», ТОВ «СофтСерв» і ТОВ «Бізнес Сіті Менеджмент».
Львів’янин Олександр Бережанський є кінцевим бенефіціаром п’яти компаній у нашому рейтингу: ПП «Мережа-Сервіс Львів» (роздрібна торгівля, мережа супермаркетів «Близенько»), ТОВ «Берта СВ» (дистриб’ютор продтоварів), ТОВ «ТЕМА» (дистриб’ютор косметики і побутової хімії, разом із Максимом Чухеном), ТОВ «ТЕМА-ЗАХІД» (дистриб’ютор косметики і побутової хімії), ПП «Логістика-сервіс Львів» (дистриб’ютор продтоварів).
У 21 компанії з нашого рейтингу є реальні іноземні засновники або бенефіціари. Це ТОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» (виробник кабелів для автомобільної галузі), ТОВ «СВІСС КРОНО» (виробник деревостружкових плит), ДП «ЛПП Україна» та АТ «ЛПП» (продаж одягу марок Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay), ТОВ «ЛЬВІВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА «СВІТОЧ» (віднедавна проходить реорганізацію), ТОВ «АГРО Л В ЛІМІТЕД» (агробізнес), ПрАТ «МЗМВ «Оскар» (виробник мінеральної води і напоїв під маркою «Моршинська»), ТОВ «Бадер Україна» (пошиття шкіряних чохлів для автомобілів), ТОВ «ХЙОРТ КНУДСЕН УКРАЇНА» (виробник м’яких меблів), ТОВ «КАРГІЛЛ ЕНІМАЛ НУТРІШН» (виробник комбікормів для тварин), ПрАТ «Миколаївцемент», ТОВ «Галичина-Захід» (розведення свиней), ТОВ «Фукс Мастила Україна» (продаж автомобільних та інших мастил), ТОВ «ЙОЗЕРА УКРАЇНА» (продаж кормів для домашніх тварин), ДП «СУНДC ТЕКСТИЛЬ УКРАЇНА» КОМПАНІЇ «СУНДС ТЕКСТИЛЬ А/С» (текстильне виробництво), ТОВ «Агрокультура Мостиська» (агробізнес), ТОВ «ІДС АКВА СЕРВІС» (доставка питної бутильованої води), ТОВ «МОНДІ ПЕКЕДЖІНГ БЕГС ЮКРЕЙН» (виробництво промислових мішків для будівельних матеріалів), ТОВ «Блюм Україна» (продаж меблевої фурнітури), ТОВ «ФУДЖІКУРА АУТОМОТІВ УКРАЇНА ЛЬВІВ» (виробник кабелів для автомобільної промисловості), ТОВ «Снєжка-Україна» (виробник фарб) і ТОВ «ЕВВ АУТОМОТІВ ЛЬВІВ» (тепер «ТЕС ТРАКС ЛЬВІВ», дилер вантажівок DAF).
Найбільші прибутки в енергетиці й торгівлі пальним
Якщо ж мовиться про найбільші прибутки, то, окрім згаданих вже ТОВ «ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР» і АТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО», у першій п’ятірці – ТОВ «Радехівський цукор» (кінцевий бенефіціар – Володимир Матківський), газовидобувна компанія ТОВ «ГОРИЗОНТИ» (кінцеві бенефіціари – чесько-швейцарський мільярдер Карел Комарек і львів’янин Зіновій Козицький) та аграрна компанія – ПП «Західний Буг» (кінцеві бенефіціари – Оксана Друль, Валерій Овчарук і Юрій Гладун).
Серед інших 20 найбільш прибуткових компаній вже згадані «Львівенергозбут», «Оліяр», «ОККО-ДРАЙВ». Є там і три видобувні компанії Зіновія Козицького – ПП «ПРОЕКТ-БУД», ПП «Нордік» і ТОВ «Велл Ко». Крім того, варто звернути увагу на ТОВ «Львівгаз збут» із Group DF Дмитра Фірташа, яке продає електроенергію і газ непобутовим споживачам. Із комунальних підприємств – на ЛМКП «Львівтеплоенерго» і «1 ТМО м. Львова».
До слова, наявність лікарень у нашому рейтингу можна пояснити тим, що вони декларують як чистий дохід від реалізації послуг ті гроші, які отримують за договорами з НСЗУ (програма медичних гарантій), а також гроші, отримані від надання платних послуг.
Ситуація із ЛМКП «Львівтеплоенерго» складніша: підприємство насправді отримало торік валовий збиток, але перекрило його іншими видами доходів (не від надання основних послуг) та значно наростило борги, ймовірно, за спожитий газ.
Релоканти декларують збитки
На першому місці серед найбільш збиткових на Львівщині (понад 1,1 млрд грн збитків) виявилось АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» (за даними YouControl, 75% акцій належать компаніям з Group DF Дмитра Фірташа, 25% акцій – НАК «Нафтогаз України»). У 2021 році компанія мала прибуток у розмірі 436 млн грн.
На другому місці – ДП «ЛПП Україна», яке продає в Україні одяг марок Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay. Відомо, що «ЛПП Україна» зупиняла роботу всіх магазинів на щонайменше місяць у 2022 році. Компанії довелося скоротити свою мережу в Україні.
На третьому місці – ПрАТ «Трускавецькурорт», кінцевим бенефіціаром якого є Павло Якубенко. «Наші гроші. Львів» пов’язували Якубенка з депутатом ВР Юрієм Бойком (раніше з ОПЗЖ, тепер у групі «Платформа за життя та мир» у ВР). Збитки «Трускавецькурорту» можна пояснити валютним кредитом, отриманим від афілійованої юрособи.
На четвертому місці – ТОВ «ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕПЛОВА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ». Цю компанію менеджери Ахметова перереєстрували до Львова з Луганської області минулого року.
На п’ятому місці – ДП «Сі-Сі-Ай-Любеля», яке вже багато років проєктує вугільну шахту на Жовківщині.
Серед 20 компаній із найбільшими збитками є два львівські комунальні підприємства («Львівавтодор» та «Львівелектротранс»), дві компанії з групи SoftServe (ТОВ «ІТ-ТЕХНОРЕСУРС» і ТОВ «Бізнес Сіті Менеджмент») і ПрАТ «Миколаївцемент», що належить ірландській групі компаній Cement Roadstone Holding.
До слова, окрім «ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕПЛОВА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ», менеджери Ахметова перереєстрували до Львова з тимчасово окупованої території ще й ТОВ «Ремтехпоставка». А до Жидачева – ТОВ «Дунапак Таврія», яке належить австрійському інвестору.
Варто зазначити, що в нашому рейтингу немає деяких відомих у Львові компаній, як-от ІТ-компанії ELEKS. Хочемо пояснити, що причина полягає не в тому, що вони не подавали звітності, а через структуру бізнесу: наявність не однієї, а цілої групи юридичних осіб, у якій кожна має окремі завдання.
Однак найближчим часом Tvoemisto.TV планує оприлюднити інформацію про суми сплачених податків компаніями, що ввійшли до нашого переліку найприбутковіших.
Вибір Твого міста
- «Військовий не має думати про довідки й виплати», – ветеран львівської 80-ки
- Кілька кроків для підтримки свого ментального здоров'я
- Ідея для польотів у космос і подорож з учнями до SpaceX. Історія вчительки із Львівщини
- «Я ненавиджу центр Львова», – ветеран війни про адаптацію військових
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- «Прийду до побратимів на могили, скажу, що перемогли»
- Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- «Люди на війні роблять дива, приїдуть до Львова, а тут «йой, все пропало»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- Обіцяв сину повернутися. Історія художника-ветерана
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- Ростислав Антимис: «Зробіть рік контракту, люди бояться рабства»
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- «Наша перемога залежить від реформи армії», – Юрко Вовкогон
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Із передової в офіс? Що потрібно ветеранам, щоби повернутися до роботи
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи
- Чи можуть кияни викупити Житній ринок
- Психлікарню на Кульпарківській кардинально змінять. Інтерв'ю з директором
- «Важливо знати, що в тобі є доброго». Отець про піст, Папу та дофамінове покоління
- Як розвивати Львівський палац мистецтв
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- Чи молодшає рак і чи більшає хворих. Розмова з керівником Львівського онкоцентру
- Made in Ukraine. Як на Львівщині виробляють корми для тварин з бананами і креветками
- «Це найбільший скандал». Експерт про Папу та кампанію проти України
- Земля і руїни. Які виставки варто відвідати у Львові у березні
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- Чи збудують у Львові перехоплювальний паркінг та до чого тут «джентльменська угода»
- «Ми маємо чим пишатися». Що буде з Академією друкарства і що кажуть у МОН
- Як забудують Садову-Петлюри і чи не зупиниться Кульпарківська
- На Ринку звучить «Тиша». Як Львів запровадив церемонію прощання з воїнами
- Львову потрібна транспортна революція, щоб стати воротами ЄС в Україну
- Без ботоксу та уколів. Чому тейпування і масаж корисні для краси та здоров’я
- Що треба врахувати у законопроекті про мобілізацію. Розмова з адвокатом
- Мрій, дій, сяй, відпочивай. Що врахувати, щоб обрати дитячий табір
- Здобувачів другої освіти у вишах можуть мобілізувати. Скільки їх на Львівщині
- Листівки та горнятка зі Львова. Як родина з Лисичанська заснувала сувенірну майстерню
- Продавці спадщини, або Як «загубилися» приміщення колишнього Університету у Львові
- «Львів'яни погано сприймають сучасну архітектуру», – Тетяна Балукова
- Мріємо допомагати. Як у Львові сім'я створила крафтову майстерню меблів Holy Wood
- Чому українські школярі відстають від європейських. Розбір результатів PISA
- Зарплата, ціни на квартири та каву. Що змінилось у Львові та ще 4 містах
- «У нас 6 дівчат. В армію їх не заберуть». Як скласти дрон та скільки це коштує
- «Москва» в середмісті Львова. Як ресторани працювали на радянську імперію
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Тут ти або Герой, або - нещасний». Як це повернутись з фронту
- Скільки коштує квартира у Львові, або Детальний огляд ринку нерухомості
- Після метро. Чи вдасться подолати транспортний колапс на Теремках
- «Росіяни стріляють, а шестеро хлопців мене несуть». Ще одна історія бійця
- Як це – жити тиждень у вантажівці. Репортаж із заблокованого кордону
- «Чомусь коментуємо дії ТЦК, а не відсутність черг під військкоматами»
- «Іншого такого немає». Чи може Клепарів стати підцентром Львова
- Чому медики «швидкої» не приїжджають на усі виклики мешканців Львова
- «Ми на тебе чекали». Як у Львові допомагають одиноким людям
- «Мова допомогла мені пережити початок війни». Як у Львові вивчають українську
- «Сказав правду, і це зачепило». Що довело до сліз капелана облради Андрія Корчагіна
- Зараз готується «План України», – керівниця Українського форуму в Chatham House